XXIII Niedziela zwykła – 9 września 2018

1) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie w Komańczy codziennie o godz. 18:00.  W Radoszycach w piątek o 16:30. W Dołżycy we środę o 16:30.

2) We wtorek 11 dzień miesiąca, polecamy naszą Ojczyznę w modlitwach.

3) We środę Msza św. w Dołżycy o 16:30.

4) We czwartek 13 września kolejna 40 rocznica śmierci byłego długoletniego proboszcza w Komańczy ks. Stanisława Porębskiego. Msza św. w jego intencji w niedziele za tydzień o 8:30 w Dołżycy.

5) W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. w Radoszycach o 16:30

6) W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Teresie Duszatyńskiej i Leokadii Magierowskiej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Krystynę Pawłowską i Marię Wisłocką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Błachut a o podjęcie dyżuru prosimy panią Justynę Majkut.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot , a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Rymarczyk.

8) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość. Panu Janowi Łukaczów – sołtysowi z Dołżycy za zorganizowanie wykoszenia na cmentarzu w Dołżycy.

9) Wzorem ubiegłego roku będzie możliwość składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputerów, drukarek, telefonów, lodówek, kabli, baterii itp. (wiecej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła). Sprzęt będzie można składać do najbliższego czwartku; miejscem składowania jest garaż przy plebanii.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień na Diecezjalne Radio Fara.

11) Jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej w ramach diecezjalnej pielgrzymki Róż Różańcowych 29 września w sobotę. Wyjazd o 7:00 z Komańczy; o 10:00 początek spotkania, o 12:00 Msza św., następnie przejazd do Przemyśla, zwiedzanie muzeum diecezjalnego, katedry i starego miasta, ciepły posiłek i powrót ok 20:00. Koszt ok. 70 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

12) Jest również druga pielgrzymka organizowana przez p. Gosztyłów: do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia i Bochni w dniach 27/28 października. Cena 300 zł. Zapisy do 30 września.  

13) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.