XXII Niedziela zwykła – 2 września 2018

1) Dzisiaj Pierwsza niedziela września. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. W dni powszednie w Komańczy codziennie o godz. 18:00 (z wyjątkiem poniedziałku – Msza św. o 8:00).  W Radoszycach w piątek i sobotę o 16:30. W Dołżycy we czwartek o 16:30 i w sobotę o 15:00.

3) Jutro uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o 8:00 w Komańczy. Możliwość spowiedzi już od 7:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy uczniów, aby przynieśli na tę Mszę św. plecaki – będzie obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych. Mszy św. wieczornej już nie będzie.

4) Pierwszy czwartek miesiąca: Msza św. w Dołżycy o 16:30. Możliwość spowiedzi od 16:00.

5) Pierwszy piątek września: odwiedziny chorych od 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30. Możliwość spowiedzi od 16:00. W Komańczy spowiedź od 17:30.

6) W sobotę Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziarna, które przyniesiecie ze sobą: Porządek Mszy świętych: w Dołżycy o 15:00; w Radoszycach o 16:30; w Komańczy o 18:00.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Krystynie Mordarskiej i Danucie Czenczek; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Teresę Duszatyńską i Leokadię Magierowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Halinie Mycek a o podjęcie dyżuru prosimy panią Marię Błachut.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzacie Gierczak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Drebot.

8) Nasza parafia ma za Patrona bardzo wielkiego świętego: Świętego Józefa. W tym roku będziemy chcieli ożywić kult naszego Patrona poprzez cotygodniowe modlitwy. Takim dniem będzie środowa Msza św. w Komańczy.

9) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

10) Wzorem ubiegłego roku będzie możliwość składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputerów, drukarek, telefonów, lodówek, kabli, baterii itp. (więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła). Sprzęt będzie można składać do 13 września; miejscem składowania jest garaż przy plebanii.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, za tydzień na potrzeby parafii.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.