XVIII Niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018

1) Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia – zmiana tajemnic różańcowych. 

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem wtorku – o 7:00. W Radoszycach jutro w poniedziałek o 16:30; w Dołżycy we wtorek o 18:00.

3) Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości.

4) Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. w Radoszycach o 16:30.

5) We wtorek 7 sierpnia ważny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej – odpust w Dołżycy (wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego). Suma odpustowa o 18:00 (od 17:30 i podczas Mszy św. możliwość spowiedzi). Zapraszamy wszystkich parafian.

6) We czwartek 9 sierpnia Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy.

7) W piątek 10 sierpnia Święto św. Wawrzyńca.

8)  W sobotę kolejne nabożeństwo za Ojczyznę.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Bożenie Bosak i Elżbiecie Źrebiec; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Ewę Zygmunt i Martę Zajdel. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Tchoryk a prosimy panią Bogumiłę Macko.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Czesławie Wąsik, a prosimy panią Zofię Warzecha.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

11) W minionym tygodniu były kontynuowane prace remontowe przy zabytkowej dzwonnicy przy kościele w Radoszycach. Bardzo dziękuję p. sołtysowi Mironowi Krysynie za wszelka pomoc. Dalsze prace będą prowadzone w poniedziałek, jeśli pogoda na to pozwoli. 

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezjalne, za tydzień na potrzeby parafii.

13) Dodatkowe ogłoszenie: jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej w dniu 12.08. Wyjazd o 5:30, zbiórka przy parkingu obok ośrodka zdrowia w Komańczy; koszt 50 zł (więcej informacji u p. Gosztyłów).

14) W dniu dzisiejszym podczas spotkania przygranicznego Polski i Słowacji będą zbierane ofiary pieniężne na pomoc dla chorej dziewczynki Mariki Dobrowolskiej. Dziewczynka pochodzi z Moszczańca i cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Na drogie i skomplikowane leczenie potrzeba 120.000 zł. Prosimy o wsparcie.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.