XVII Niedziela zwykła – 29 lipca 2018

1) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie, o godz. 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30, w Dołżycy we czwartek o 16:30.

2) We środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

3) W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5) W pierwszy czwartek Msza św. w Dołżycy o 16:30 (od 16:00 możliwość spowiedzi św.) W tym dniu również możliwość zyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli.

6) W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godziny 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30 (od 16:00 możliwość spowiedzi św.). w Komańczy możliwość spowiedzi św. od 17:30.

7) Pierwsza sobota sierpnia, kolejne Nabożeństwo Fatimskie tylko w Komańczy o 18:00.

8) Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia zmiana tajemnic różańcowych.  

9) Intencje modlitewne na sierpień:

Intencja ogólna: Aby wszelkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Diecezjalna intencja różańcowa: Za zniewolonych przez nałóg pijaństwa, o dar wolności i uzdrowienia.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Annie Łach i Danucie Rudnickiej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Bożenę Bosak i Elżbietę Źrebiec. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Petryszak a prosimy panią Renatę Tchoryk.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janowi Łukaczów, a prosimy panią Czesławę Wąsik.

11) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

12) W minionym tygodniu były kontynuowane prace remontowe przy zabytkowej dzwonnicy przy kościele w Radoszycach. Dalsze prace będą prowadzone w poniedziałek, jeśli pogoda na to pozwoli. 

13) Serdecznie dziękujemy za ofiary, które były zbierane tydzień temu do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 809 zł.

14) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień na potrzeby diecezjalne.

15) Dodatkowe ogłoszenie: Pan Wójt Gminy Komańcza i Dyrektor gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy serdecznie zapraszają w Wystawę pt. W drodze do niepodległości. Wystawę będzie można zobaczyć w Urzędzie Gminy Komańcza w dniach od 31.07 do 02.08 w godzinach od 10:00 do 14:00.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele…