IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018

1) Dzisiaj I niedziela czerwca zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00, w sobotę dodatkowa msza św. ślubna o 15:00. W Radoszycach we czwartek i piątek o 16:30;  w Dołżycy również we czwartek i piątek o 16:30.     

3) W tym tygodniu pierwszy czwartek czerwca.

4) Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała po każdej Mszy św. procesje eucharystyczne wokół kościoła. Prosimy o aktywny udział szczególnie mniejszych dzieci z rodzicami.

5) We czwartek zakończenie oktawy. Msze św. również w Radoszycach i Dołżycy o 16:30 z procesjami eucharystycznymi oraz z obrzędem błogosławieństwa dzieci i poświęcenia wianków. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi.

6) W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. również w Radoszycach i Dołżycy o 16:30. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.

7)  W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8) Czerwiec jest miesiącem poświęconym kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Annie Gilewskiej i Katarzynie Bek a o podjęcie dyżuru prosimy panie Renatę Winkowską i Elżbietę Kopylec. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Grażynie Guśtak a prosimy panią Monikę Guśtak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwab, a prosimy panią Katarzynę Czekaj.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, za dary żywnościowe.

11) Prasa katolicka jest do odebrania

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest seminarium duchowne, za tydzień taca  na potrzeby parafii.

13) W Sanoku jest prowadzona akcja pomocy dla chorego Michała, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Akcja pomocy polega na rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Miejsca i godziny są podane na ulotkach w gablotach przy kościołach. Reszta informacji również tam. Dawca szpiku nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu. Prosimy o zapoznanie się z informacją i o pomoc choremu Michałowi.

14) Dodatkowe informacje odnośnie pielgrzymki do Częstochowy 28 i 29 lipca: wyjazd o 5:00; zwiedzanie Oświęcimia; przejazd do Częstochowy (Droga Krzyżowa, Eucharystia i Apel). 29.07: zwiedzanie Jasnej Góry i sanktuarium w NMP w Tuchowie. Cena 200 zł. Więcej informacji u p. Gosztyłów.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.