Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018

1) Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.   Na sumie dzieci klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunie Świętą.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00, z wyjątkiem czwartku. W Radoszycach w piątek o 16:30; w Dołżycy o 16:00.

3) Jutro u sióstr Nazaretanek niecodzienna uroczystość! Będzie u sióstr gościł ks. bp. Antoni Długosz z Częstochowy. Będzie sprawował Mszę św. o godz. 10:00 na placu przed klasztorem. Zapraszamy wszystkich naszych parafian. Szczególnie dzieci komunijne w odświętnych strojach.

4) We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Prosimy o wzięcie na procesję chorągwi a także o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach: Pierwszy: za rzeką w okolicach p. Bolanowskich (prosimy mieszkańców wietnamu o przygotowanie); Drugi: na placu koło straży pożarnej (prosimy mieszkańców górnej Komańczy); Trzeci: w okolicach ośrodka zdrowia (prosimy osoby blisko mieszkające); Czwarty: koło kościoła (prosimy siostry z róży różańcowej). W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

5) Od piątku po każdej Mszy św. procesje eucharystyczne wokół kościoła. Prosimy o aktywny udział szczególnie mniejszych dzieci z rodzicami.

6) Od piątku zaczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

7) I piątek miesiąca; spowiedź chorych od 8:00. W Radoszycach Msza św. o 16:30 (spowiedź od 16:00); w Komańczy możliwość spowiedzi od 17:30.

8) I sobota miesiąca; kolejne nabożeństwa fatimskie: w Dołżycy o 16:00 i w Komańczy o 18:00, połączone z procesją.

9) Za tydzień I niedziela czerwca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencje modlitewne:

– Ewangelizacyjna: aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

– Diecezjalna intencja różańcowa: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.

10) Dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień. Będzie on miał następujący przebieg: w poniedziałek przychodzą na 10:00 do s. Nazaretanek na Mszę św.; we wtorek i środę są na pielgrzymce (koniecznie trzeba zabrać stroje komunijne!), we czwartek w Komańczy na sumie i procesji; w piątek i w sobotę w Komańczy o 18:00.

11) Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Radoszyc za przygotowanie do odpustu. Szczególnie p. Jolancie Jucha oraz innym osobom, za udekorowanie, posprzątanie kościoła i obejścia, wykoszenie trawy.

12) Też bardzo serdecznie chciałbym podziękować ks. kapelanowi s. nazaretanek Januszowi Krygowskiemu za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii: spowiadanie, prowadzenie nabożeństw i sprawowane Msze św. szczególnie wtedy, kiedy trzeba zastąpić proboszcza.

13) Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie trzech figurek NMP Fatimskiej do wszystkich naszych kościołów i oczywiście za bardzo solidne porządki w kościele, wokół kościoła a nawet wokół plebanii.

14) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy rodzicom dzieci komunijnych a o podjęcie dyżuru prosimy Annę Gilewską i Katarzynę Bek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani   Wiolettę Włodarek a prosimy panią Grażynę Guśtak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Rymarczyk, a prosimy panią Wiesławę Szwab.

15) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, za dary żywnościowe: w sposób szczególny p. Henrykowi Frej za naprawę bezprzewodowego nagłośnienia w kościele w Komańczy.

16) Prasa katolicka jest do odebrania.

17) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień taca na seminarium duchowne.

18) Za tydzień w pobliskiej Dukli ciekawe wydarzenie: Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o 15:00, na zakończenie koncert grupy ewangelizacyjnej.

19) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

20) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.