Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 20 maja 2018.

1) Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu.  Na sumie dzieci klasy IV obchodzą I rocznicę I Komunii Świętej.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00, z wyjątkiem czwartku – 7:00. W Radoszycach w poniedziałek o 16:30 i we czwartek o 18:00; w Dołżycy jutro w poniedziałek i we wtorek o 16:30.

3) Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św. w Dołżycy i w Radoszycach o 16:30; w Komańczy o 18:00.

4) We czwartek uroczystość odpustowa w Radoszycach – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o 18:00. Będzie jej przewodniczył ks. Marek Frączek, wikariusz z parafii Bukowsko. Możliwość spowiedzi od 17:30 i podczas Mszy św. Zadbajmy o stan naszej duszy, aby ją oczyścić z grzechów i przyjąć Komunią św. W Komańczy Msza tylko rano o 7:00. Zapraszamy do Radoszyc wszystkich naszych parafian.

5) W najbliższą niedziele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, wtedy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Na sumie parafialna uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z klasy III.

6) Dzieci komunijne będą miały spotkania organizacyjne w kościele w Komańczy w poniedziałek, wtorek, środę i w piątek bezpośrednio po Mszach św. Na spotkania zapraszamy również rodziców. Na jutrzejsze spotkanie dzieci przynoszą podpisane przyrzeczenia abstynenckie.

7) W sobotę spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin od 17:00 do 18:00 w kościele w Komańczy.

8) Bardzo serdecznie dziękujemy członkom naszej rady parafialnej za zebranie wiosennej składki na potrzeby parafii. Zebraliśmy 5.955 zł

9) Codziennie w naszych świątyniach nabożeństwa majowe.  W Komańczy codziennie o godz. 18:00. W Radoszycach o 16:30. W Dołżycy, jeśli nie ma Mszy św., to o 18:00.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy rodzicom dzieci rocznicowych a o podjęcie dyżuru prosimy rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz a prosimy panią Wiolettę Włodarek.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot, a prosimy panią Zofię Rymarczyk.

11) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, za dary żywnościowe: w sposób szczególny naszym siostrom Nazaretankom za odnowienie lekcjonarzy dla kościoła w Radoszycach, jak również podarowanie lekcjonarzy do kościoła w Radoszycach.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na parafie potrzebujące pomocy, za tydzień taca na potrzeby parafii.

14) Jutro będzie spotkanie dla osób, które udają się na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik 29 i 30 maja. Spotkanie będzie bezpośrednio po Mszy św. w kościele w Komańczy.

15) Jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy, Oświęcimia i Tuchowa w dniach 29 i 30 lipca br. koszt 200 zł. Więcej informacji u p. Gosztyłów.

16) W sobotę Dzień Mamy – pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności.

18) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

19) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.