Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018

1) Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00. W Radoszycach w sobotę o 16:30; w Dołżycy jutro w poniedziałek o 16:30.

3) Jutro na Mszę św. do Komańczy zapraszamy młodzież kl. III gimnazjalnych, podczas Mszy św. zostaną dla nich poświęcone krzyże, które następnie otrzymają.

4) Jutro również po Mszy św. spotkanie dla dzieci kl. IV, które były w tamtym roku przystąpiły do I Komunii św.  Na to spotkanie zapraszamy również rodziców. Za tydzień o 11:30 na sumie rocznica I Komunii św.

5) We wtorek uroczystość bierzmowania naszej młodzieży w Rzepedzi o 16:00.

6) We wtorek bezpośrednio po Mszy św. w Komańczy pierwsze spotkanie i próba dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

7) We środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

8) W najbliższą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres paschalny.

9) Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sposób szczególny polecajmy przygotowujących się do kapłaństwa: kleryków, którzy dziś przyjmą święcenia diakonatu i diakonów, którzy w najbliższą sobotę staną się kapłanami.

10) Codziennie w naszych świątyniach nabożeństwa majowe.  W Komańczy codziennie o godz.18:00. W Radoszycach o 16:30. W Dołżycy, jeśli nie ma Mszy św., to o 18:00.

11) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy pani Alicji Winkowskiej i Kindze Szajdek a o podjęcie dyżuru prosimy rodziców dzieci rocznicowych. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Krysyna  a prosimy panią Mariolę Derkacz.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzacie Gierczak, a prosimy panią Renatę Drebot.

12) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii: za zakup i posadzenie kwiatów przy kościele w Komańczy siostrom z Róży różańcowej i innym osobom. Za pomoc przy koszeniu trawy przy plebanii i rowów przydrożnych naszym ministrantom. Serdecznie dziękujemy za dary żywnościowe. Bardzo dziękujemy p. Wiesławowi Milarz za darmowe wykonanie półki pod figurę NMP Fatimskiej w kościele w Komańczy.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień taca  na parafie potrzebujące pomocy.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.