VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018

1) Dzisiaj zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Jutro bezpośrednio po Mszy św. w Komańczy spotkanie i próba dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

3) W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). W Komańczy będą przez te dni procesje błagalne bezpośrednio po Mszach św. o urodzaje i o Błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W Radoszycach i w Dołżycy procesje we wtorek po Mszach św.

4) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00. W Radoszycach we wtorek o 16:30 i we czwartek również o 16:30. w Dołżycy we wtorek o 16:30.

5) We wtorek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Msze św. w Dołżycy i w Radoszycach o 16:30; w Komańczy o 18:00.

6) W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek również 11 maja kolejne nabożeństwo za Ojczyznę.

7) W najbliższą niedziele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8) Codziennie w naszych świątyniach nabożeństwa majowe, z pewną różnicą co do kolejności: będzie ona podobna jak w październiku, podczas nabożeństw różańcowych – a więc najpierw Wystawienie Najświętszego Sakramentu i majówka, następnie Msza św.  W Komańczy codziennie o godz. 18:00. W Radoszycach bez Mszy św. o 16:30; w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. W Dołżycy bez Mszy św. o 18:00, w każde dni oprócz wtorku.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy pani Stefani Łach i Urszuli Szportuń a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Alicję Winkowską i Kingę Kopylec. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Krystynie Krukowskiej a prosimy panią Marię Krysyna.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Januszowi Kuzio, a prosimy panią Małgorzatę Gierczak.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii: panu Adamowi Chruszcz i synowi Łukaszowi za wykoszenie trawy koło plebanii, Grażynie i Wiesławowi Ciukaj za zakup i posadzenie kwiatów przy plebanii oraz wykoszenie trawy wokół kościoła w Komańczy. Dziękujemy p. Maksymilianowi Łatacz za darmowe ugotowanie bigosu dla grupy ok. 100 młodych osób z KSM-u diecezji rzeszowskiej, którzy byli u nas 3 maja. Serdecznie dziękujemy za dary żywnościowe: p. Danusie Gał, Elżbiecie Szymacha i Katarzynie Bek oraz innym osobom.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezji, za tydzień taca na cele parafii.

13) Trzeciego maja zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia, która zbierała środki na zakup nowego sprzętu medycznego dla osób niepełnosprawnych. Zebraliśmy 316 zł. Serdecznie dziękujemy.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.