V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018

1) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie, ale Uwaga w poniedziałek i we wtorek wyjątkowo godzinę wcześniej, czyli o 17:00, w pozostałe dni, z wyjątkiem czwartku o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30 i w sobotę o 16:00.

2) We czwartek uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem sumy, która będzie 30 minut później, czyli o 12:00. Podczas sumy, razem z przedstawicielami władz lokalnych, będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, który odbędzie się obok placu zabaw.

3) W piątek po Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal.

4) W następną niedzielę I niedziela maja, zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencje modlitewne:

– Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misje, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

– Diecezjalna intencja różańcowa: O święte i liczne powołania do wyłącznej Służby Bożej.

5) Od wtorku zaczynamy nabożeństwa majowe: w Komańczy Msza św. o 17:00 i majówka; w Radoszycach bez Mszy św. o 16:30; w Dołżycy też bez Mszy św. o 18:00. W kościołach dojazdowych nabożeństwa majowe będą codziennie, w tych dniach, kiedy nie będzie Mszy św. w Radoszycach o 16:30 a w Dołżycy o 18:00.

6) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota maja.

7) W piątek odwiedziny chorych od 8:00. Msza św., w Radoszycach o 16:30 (od 16:00 możliwość spowiedzi św.). W Komańczy Msza o 18:00 (spowiedź od 17:30).

8) W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. W Radoszycach o 16:00; w Komańczy o 18:00 połączone z procesją po ulicach Komańczy.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy pani Ninie Babiak i Marcie Kusy a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Stefanię Łach i Urszulę Szportuń. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Annie Opalińskiej a prosimy panią Krystynę Krukowską.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Marii Podwapińskiej, a prosimy pana Janusza Kuzio.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii i dary żywnościowe. Szczególnie państwu Barbarze i Tadeuszowi Baj za zakupienie, ofiarowanie i posadzenie dziesięciu jodełek w obejściu kościoła w Komańczy. P. Katarzynie Czekaj za dary do kuchni i pozostałym osobom.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, we czwartek również na parafię, w tym dniu również dodatkowa zbiórka do puszek na rzecz Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia, która zbiera środki na zakup nowego sprzętu medycznego dla osób niepełnosprawnych. Za tydzień taca na cele Kurii.

13) Bardzo proszę członków rady parafialnej o zebranie w tym tygodniu wiosennej składki na rzecz parafii.

14) Zostały zakupione trzy figurki NMP Fatimskiej: większa do Komańczy, dwie mniejsze do Radoszyc i Dołżycy. Jest to dar rodziców dzieci komunijnych, którzy przekazali 1000 zł na ten cel. Serdecznie dziękujemy. Został również zakupiony dębowy, ręcznie robiony feretron do Komańczy do noszenia figurki NMP podczas procesji, za cenę 500 zł.

15) Zakupione zostały śpiewniki do kościołów w Komańczy i Dołżycy oraz tablice korkowe do informowania o stronach pieśni.

16) Jest organizowana w parafii pielgrzymka na wakacjach do Częstochowy i Oświęcimia, w dniach 28 i 29 lipca. Więcej informacji u państwa Gosztyłów pod numerem: 537 997 357.

17) Ogłoszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku (ogłoszenie). Więcej informacji na plakacie.

18) Od wtorku rozpoczynamy Msze św. gregoriańskie za +Michała Łukaczów.

19) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

20) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.