II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018

1) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj dzieci przynoszą skarbonki Caritas na Msze św.

2) Dziś również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Mamy możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego przez cały rok, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, gdzie jest przechowywany Najświętszy Sakrament. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

3) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00, w Radoszycach jutro i we czwartek o 16:30; w Dołżycy jutro o 16:30.

4) Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy św. w Komańczy dwie Msze św. o 7:00 i o 18:00, w Radoszycach o 16:30 i w Dołżycy o 16:30.

5) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy panu Józefowi Wołczańskiemu i pani Katarzynie Jucha a o podjęcie dyżuru prosimy panie Lidię Bernadzką i Danutę Rosińską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Halinie Mycek a prosimy panią Marię Błachut.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janowi Łukaczów, a prosimy panią Czesławę Wąsik.

6) Scholka ma spotkanie w piątek o 16:00 na plebanii.

7) Ogłoszenie na prośbę ks. Andrzeja Żurawia: sprzątanie cmentarza koło cerkwi prawosławnej będzie w najbliższą sobotę o 9:00.

8) Zapowiedź przedślubna I: sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Alicja Anna Podgórska, panna, c. Mirosław i Bogusławy, zamieszkała w Komańczy, urodzona 15.06.1991 r. w Sanoku oraz Marcin Krzysztof Leśniowski, kawaler, s. Lesława i Aleksandry zamieszkały w Szczawnem, urodzony 11.11.1987 r w Sanoku. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w ważności małżeństwa ma obowiązek zgłosić do urzędu parafialnego.  

9) Prasa katolicka jest do odebrania.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, dziś również dodatkowa zbiórka do puszek na cele Caritas za tydzień taca na cele parafii.

11) Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy panu Henrykowi Frej za naprawienie przenośnego nagłośnienia używanego podczas procesji, pani Stanisławie Stelmach za ofiarowanie kwiatów do kościoła w Komańczy, pani Dorocie Rakoczy za troskę o kwiaty przy kościele w Komańczy.

12) Ogłoszenie w imieniu naszej szkoły: w najbliższą sobotę w naszej szkole odbędzie się konferencja na temat osoby Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Początek o 10:00, wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

13) Ogłoszenie dla rolników: jest możliwość uzyskania bezzwrotnej premii w wysokości 60 tys. zł do zainwestowania we własne gospodarstwo. Chodzi m.in. o temat chowu bydła mięsnego. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.