Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

1) Dzisiaj Niedziela Palmowa; obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św.

2) Msze św. w tym tygodniu: od poniedziałku do środy tylko w Komańczy o godz. 7:00.

3) Zapraszamy panie ubierające Ciemnicę i Boży Grób w Komańczy na środę na godz. 9:00. Prosimy również mężczyzn, którzy mają wtedy czas wolny i chcieliby pomóc.

4) Możliwość spowiedzi św. w dekanacie: jutro w Czaszynie od 14:00 do 17:00; we wtorek w Rzepedzi od 14:00 do 17:00.

5) Od czwartku zaczynamy najważniejsze świąteczne dni w roku – Święte Triduum Paschalne.

6) W Wielki Czwartek uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, podobnie jak rok temu tylko jedna w Komańczy o 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość prywatnej Adoracji w Komańczy do godz. 21:00.

7) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy – zachęcamy, aby dzieci uczyć również na czym polega post). Odwiedziny chorych od 8:00. Prosimy zgłaszać chorych. Porządek nabożeństw: Dołżyca o 16:30; Radoszyce o 18:00; Komańcza o 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Możliwość prywatnej Adoracji w Komańczy do godz. 21:00. Rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

8) Wielka Sobota: poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Komańcza – 9:00 i 12:00; Radoszyce – 10:00 i Dołżyca – 11:00. Zachęcamy, aby poświęconych pokarmów nie spożywać jeszcze, ale dopiero na śniadaniu w niedziele. Uroczysta Wigilia Paschalna: w Dołżycy o 17:30; w Radoszycach i w Komańczy o 19:30 (po zmroku!). na Liturgię przynosimy świece oraz naczynia na wodę święconą.

8) Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.: w Komańczy i Radoszycach rezurekcja o 6:00; w Dołżycy o 7:30 i suma w Komańczy o 11:30. (prośba do młodzieży, aby nie używać petard podczas procesji i Mszy św.!).

 9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Beacie Zielińskiej i Urszuli Szpyrka, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Martę Sicińską, Beatę Bełżecką, Joannę Świerczek i Danutę Pilecką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Jolancie Jucha a prosimy panią Karinę Jucha. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk a prosimy pana Władysława Pałkę. 

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, ofiary zebrane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków Ziemi Świętej, a z Niedzieli Zmartwychwstania na Seminarium Duchowne.

12) Od niedzieli Zmartwychwstania rozpoczynamy msze św. gregoriańskie za +Danutę Walczak.

13) Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w świętowaniu uroczystości odpustowej; za przygotowanie odpustowego obiadu p. Katarzynie Bek i za pomoc p. Joannie Łukaczów dziękujemy, p. Markowi Gilewskiemu za przywiezienie kwiatów, p. Grażynie Macko i innym osobom za dary żywnościowe; p. Wiesławowi i Grażynie Ciukaj za wielką pomoc i ofiarność w organizacji odpustu i pracach przedświątecznych. Serdeczne podziękowanie dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie przeprowadzenia rekolekcji szkolnych, nauczycielom i pracownikom szkoły za wszelką pomoc. Również ks. Andrzejowi Żurawiowi z kościoła greckokatolickiego za zachęcenie dzieci do włączenia się w te rekolekcje, jak również rodzicom tych dzieci.

14) W zakrystii są to nabycia baranki wielkanocne (proponowana cena – 5zł)

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.