V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

1) Dzisiaj tzw. niedziela czarna, zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże.

2) Jutro Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Józefa. Główna uroczysta Msza św. o godz. 11:00; przewodniczył jej będzie i wygłosi homilię ks. Łukasz Mroczek, wikariusz parafii farnej w Dukli. Po Mszy św. procesja (jeśli pogoda pozwoli). Wieczorem będzie jeszcze jedna Msza św. o 17:00.

3) Msze św. w tym tygodniu: od wtorku do czwartku tylko w Komańczy o godz. 17:00.

4) Od piątku rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych.

5) W szkole również będzie zorganizowany czas rekolekcyjny w najbliższy piątek: program: po dwóch lekcjach szkolnych rozpoczną się rekolekcje: od 10:00 do 11:30 dzieci i młodzież będą miały zajęcie rekolekcyjne na terenie szkoły z ks. rekolekcjonistą i siostrami zakonnymi; o 11:40 będzie Msza św. na sali gimnastycznej; ok. 12:30 zakończenie. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci do uczestniczenia w rekolekcjach.

6) Za tydzień Niedziela Palmowa; obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Helenie Kowalskiej i Mieczysławie Szechyńskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Beatę Zielińską i Urszulę Szpyrka. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Bogumile Macko a prosimy panią Jolantę Jucha.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Guśtak a prosimy panią Zenonę Tchoryk. 

8) Prasa katolicka jest do odebrania.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień również na potrzeby parafii.

10) Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Wróblewskiemu za ofiarę 900 zł na kwiaty do Bożego Grobu (dlatego ofiary które składają parafianie będą przeznaczone na cele parafialne); dziękujemy p. Wiesławowi i Grażynie Ciukaj za ofiarę 200 zł na cel organizacji odpustu.

11) Wycięliśmy drzewa (trzy świerki) k/kościoła w Komańczy. Serdeczni dziękujemy p. Markowi Łach za organizacje tej wycinki i za ogromne zaangażowanie i ofiarność. Również p. Dariuszowi Łach za przewiezienie drzewa do tartaku oraz p. Andrzejowi Herbut za pomoc. Bardzo serdecznie dziękujemy za wczorajsze sprzątanie obejścia wokół kościoła: Wiesławowi Ciukaj, Grażynie Ciukaj, Andrzejowi Stawarczyk z wnukiem i Roman Stawarczyk.

12) W zakrystii są to nabycia baranki wielkanocne (proponowana cena – 5zł)

13) Jest możliwość wyjazdu na spotkanie w ramach Fundacji Szlaki Papieskie 24 marca (więcej informacji na zaproszeniu w gablocie)

14) W piątek w Radymnie rozpoczyna się Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Polecajmy młodzież w naszych modlitwach.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.