IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018

1) Dzisiejsza niedziela IV Wielkiego Postu w Liturgii nosi nazwę LAETARE i podkreśla wielkie miłosierdzie Boga, który wyzwala nas od zła. Dziś również 11 dzień miesiąca i polecamy Bogu naszą Ojczyznę.

2) Msze św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o godz. 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30, w Dołżycy w czwartek o 15:30. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa.

3) Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa – 19 marca (w poniedziałek) o 11:00 – suma odpustowa; dodatkowa Msza św. o 17:00. W kościołach dojazdowych Mszy nie będzie.

4) We wtorek piąta rocznica wyboru Papieża Franciszka.

5) W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele nabożeństwami Gorzkich Żali – po każdej Mszy św. w niedziele oraz do Drogi Krzyżowej; w Komańczy w piątek przed Mszą św., czyli o 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy we czwartek o 15:30.  

6) Spotkania w tym tygodniu dla lektorów i ministrantów: w Komańczy jutro po Mszy św.; w Radoszycach w piątek po Mszy św.; w Dołżycy we czwartek po Mszy św.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Marii Grabek i Zofii Czapla, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Helenę Kowalską i Urszulę Szpyrka. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Tchoryk a prosimy panią Bogumiłę Macko.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn a prosimy panią Bożenę Guśtak. 

8) Prasa katolicka jest do odebrania.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień również na potrzeby parafii.

10) Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom.

11) Za dwa tygodnie, od 23 do 25 marca będziemy przeżywać w parafii renowacje misji świętych. Przewodniczył im będzie ks. Adam Lechwar, który dwa lata temu prowadził misje święte. Polecajmy to Boże dzieło Panu Bogu w naszych modlitwach.

12) Caritas naszej Archidiecezji wzorem lat ubiegłych prowadzi akcję pomocy materialnej na rzecz potrzebujących przez rozprowadzanie baranków wielkanocnych (proponowana cena – 5zł) i paschalików (proponowana cena – 7 zł). Paschalik można użyć jako znak łączności ze zmarłymi i w święto Zmartwychwstania zanieść na groby bliskich. Są już do nabycia w zakrystii.

13) W czasie Wielkiego Postu jest już możliwość (w Komańczy) złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

14) Wczoraj w Przemyślu odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla ministrantów i lektorów. Wzięli w nim udział nasi lektorzy Piotr Zieliński, Piotr Zygmunt i ministrant Paweł Sobolak i zajęli dobre miejsca.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.