III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

1) Msze św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o godz. 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30, w Dołżycy w czwartek o 15:30.

2) W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele nabożeństwami Gorzkich Żali – po każdej Mszy św. w niedziele oraz do Drogi Krzyżowej; w Komańczy w piątek przed Mszą św., czyli o 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy we czwartek o 15:30.

3) We czwartek pamiętajmy w modlitwie szczególnie o kobietach.

4) W sobotę początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

5) Tegoroczne spotkanie młodzieży w okolicach Niedzieli Palmowej w tym roku będzie w Radymnie k/ Przemyśla. Zapisy do 8 marca. Więcej informacji u ks. proboszcza.

6) Spotkania w tym tygodniu dla lektorów i ministrantów: w Komańczy jutro po Mszy św.; w Radoszycach w piątek po Mszy św.; w Dołżycy we czwartek po Mszy św.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Marii Zarębskiej i Agnieszce Socińskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marię Grabek i Zofię Czapla. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Petryszak a prosimy panią Renatę Tchoryk.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Czyszczoń a prosimy panią Monikę Augustyn. 

8) Prasa katolicka jest do odebrania.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu, za tydzień na potrzeby parafii.

10) Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom. Za dary żywnościowe: Marii Szczecina, Elżbiecie Szymacha i innym osobom.

11) Serdecznie dziękujemy za ofiarę 500 zł na cele odpustu parafialnego, anonimowemu ofiarodawcy.

12) Za trzy tygodnie, od 23 do 25 marca będziemy przeżywać w parafii Renowację Misji Świętych. Przewodniczył im będzie ks. Adam Lechwar, który dwa lata temu prowadził misje święte. Polecajmy to Boże dzieło Panu Bogu w naszych modlitwach.

13) Caritas naszej Archidiecezji wzorem lat ubiegłych prowadzi akcję pomocy materialnej na rzecz potrzebujących przez rozprowadzanie baranków wielkanocnych (proponowana cena – 5zł) i paschalików (proponowana cena – 7 zł). Paschalik można użyć jako znak łączności ze zmarłymi i w święto Zmartwychwstania zanieść na groby bliskich. Są już do nabycia w zakrystii.

14) W czasie Wielkiego Postu jest już możliwość (w Komańczy) złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

15) Przez pewien czas nie będzie organisty, z przyczyn od nas niezależnych.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.