II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

1) Msze św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o godz. 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30 i sobotę o 15:00; w Dołżycy w czwartek o 15:30.

2) W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele nabożeństwami Gorzkich Żali – po każdej Mszy św. w niedziele oraz do Drogi Krzyżowej; w Komańczy w piątek przed Mszą św., czyli o 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy we czwartek o15:30.

3) W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

4) We czwartek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w Dołżycy od 15:00 spowiedź, o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza św.

5) W piątek odwiedziny chorych od 8:00. w Radoszycach od 15:00 spowiedź, o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza św. W Komańczy od 16:30 spowiedź, o 17:00 Droga Krzyżowa i Msza św.

6) W sobotę kolejne nabożeństwa fatimskie. Pierwsze w Radoszycach: UWAGA! O 15:00: Msza św. adoracja i różaniec; drugie w Komańczy od 17:00: Msza św. adoracja i Różaniec.

7) Za tydzień pierwsza niedziela marca. Intencje różańcowe:

– Ewangelizacyjna: aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

– Diecezjalna Różańcowa: o dar szczerego wielkopostnego nawrócenia dla wszystkich.

8) Spotkania w tym tygodniu dla lektorów i ministrantów: w Komańczy jutro po Mszy św.; w Radoszycach w piątek po Mszy św.; w Dołżycy we czwartek po Mszy św.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Halinie Rakoczy i Krystynie Sęcio, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marię Zarębską i Agnieszkę Socińską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Iwonie Waliczek  a prosimy panią Agnieszkę Petryszak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Annie Durleta a prosimy panią Bożenę Czyszczoń. 

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dziś również dodatkowo zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.

12) Serdecznie zapraszamy dzisiaj o 17:00 na projekcję filmu: Jako w niebie, tak i i Komańczy Historia internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona w naszej szkole podstawowej, wstęp jest darmowy.

13) Caritas naszej Archidiecezji wzorem lat ubiegłych prowadzi akcję pomocy materialnej na rzecz potrzebujących przez rozprowadzanie baranków wielkanocnych (proponowana cena – 5zł) i paschalików (proponowana cena – 7 zł). Paschalik można użyć jako znak łączności ze zmarłymi i w święto Zmartwychwstania zanieść na groby bliskich. Są już do nabycia w zakrystii.

14) W czasie Wielkiego Postu jest już możliwość (w Komańczy) złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

15) Ogłoszenia, intencje i plan będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele…