I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

1) Msze św. w tygodniu w Komańczy: codziennie o godz. 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy w czwartek o 15:30.

2) W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele nabożeństwami Gorzkich Żali – po każdej Mszy św. w niedziele oraz do Drogi Krzyżowej; w Komańczy w piątek przed Mszą św., czyli o 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy we czwartek o15:30.

3) We czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym Franciszku.

4) Spotkania w tym tygodniu dla lektorów i ministrantów: w Komańczy jutro po Mszy św.; w Radoszycach w piątek po Mszy św.; w Dołżycy we czwartek po Mszy św.

5) Dzisiaj spotkanie nowo wybranej rady parafialnej o 15:00 na plebanii.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Dorocie Rakoczy i Krystynie Boiwka, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Halinę Rakoczy i Krystynę Sęcio. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Helenie Petryszak a prosimy panią Iwonę Waliczek.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Katarzynie Czekaj a prosimy panią Annę Durleta. 

7) Prasa katolicka jest do odebrania.

8) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień również na potrzeby parafii. Za tydzień dodatkowo zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES

9) Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu: Jako w niebie, tak i i Komańczy Historia internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się za tydzień 25 lutego (w niedzielę)  w naszej szkole podstawowej o godz. 17:00.

10) Wczoraj w naszej szkole podstawowej odbyło się ważne wydarzenie dla naszych lektorów i ministrantów – turniej piłki halowej. W sumie występowało 9 drużyn. Nasi ministranci młodsi zajęli 4 a starsi 5 miejsce. Składamy gorące podziękowania p. dyrektor Mari Grabek za udostępnienie sali gimnastycznej i paniom sprzątającym.

11) Caritas naszej Archidiecezji wzorem lat ubiegłych prowadzi akcję pomocy materialnej na rzecz potrzebujących przez rozprowadzanie baranków wielkanocnych (proponowana cena – 5zł) i paschalików (proponowana cena – 7 zł). Paschalik można użyć jako znak łączności ze zmarłymi i w święto Zmartwychwstania zanieść na groby bliskich.

12) w czasie Wielkiego Postu będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

13) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasza rodziny. Święty Michale Archaniele…