VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018

1) Dziś dzień modlitwy za Ojczyznę; po sumie nabożeństwo dla chorych połączone z sakramentem namaszczenia chorych.

2) Dziś również rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji na czas Wielkiego Postu i do gorącej modlitwy za uzależnionych i ich rodziny.

3) Msze św. w tygodniu w Komańczy: codziennie o godz. 17:00; w Radoszycach we środę i piątek o 15:30; w Dołżycy we środę i czwartek o 15:30.

4) We środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypanie głów popiołem w Komańczy o 17:00; w Radoszycach i w Dołżycy o 15:30. Dla chorych i niemogących być na Mszy św. można zabrać popiół do domu. W tym dniu obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy.

5) W środę popielcową szczególnie zapraszamy dzieci, które przygotowują się do przyjęcie I Komunii św. i ich rodziców do Komańczy na 17:00. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone książeczki- modlitewniki.

6) W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele nabożeństwami Gorzkich Żali – po każdej Mszy św. w niedziele oraz do Drogi Krzyżowej; w Komańczy w piątek przed Mszą św., czyli o 17:00; w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy we czwartek o 15:30.  

7) Spotkania w tym tygodniu dla lektorów i ministrantów: w Komańczy jutro po Mszy św.; w Radoszycach w piątek po Mszy św.; w Dołżycy we czwartek po Mszy św.

8) Spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej będzie za tydzień w niedziele o 15:00 na plebanii.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Lucynie Cebula i Magdalenie Chuchla , a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Dorotę Rakoczy i Krystynę Boiwka. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Katarzynie Łach a prosimy panią Helenę Petryszak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwab a prosimy panią Katarzynę Czekaj. 

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień również na potrzeby parafii.

12) Serdeczne podziękowanie naszym parafianom za życzliwość i bezinteresowną pomoc.

13) Jest organizowana pielgrzymka szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur w dniach 19-22. 04 br. więcej informacji u p. Gosztyłów . Program na stronie internetowej.

14) Ogłoszenia, intencje i plan pielgrzymki będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele…