IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018

1) Msze św. w tygodniu w Komańczy: codziennie o godz. 17:00, w Radoszycach w piątek o 15:30; w Dołżycy w piątek o 15:30 i w sobotę o 15:00.

2) W I piątek lutego odwiedziny chorych od godz. 8:00 (prosimy zgłaszać nowych chorych), to jednocześnie Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej: Msze św. w Radoszycach i w Dołżycy o 15:30; możliwość spowiedzi od 15:00. W Komańczy o 17:00; możliwość spowiedzi od 16:30. Przynosimy gromnice do poświęcenia. To również Dzień Życia Konsekrowanego – polecamy w modlitwach nasze siostry Nazaretanki.

3) W I sobotę lutego pierwsze nabożeństwo fatimskie w Dołżycy o 15:00!!! i kolejne w Komańczy o 17:00. To również wspomnienie św. Błażeja – będzie obrzęd błogosławieństwa jabłek (można przynieść swoje)

4) Za tydzień I niedziela lutego: intencje:

– Ogólna: aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

– Diecezjalna różańcowa: o zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających.

5) We wtorek wspominamy 15 rocznicę śmierci ks. prob. Czesława Deca. Msza św. w jego intencji w Komańczy o 17:00.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Mari Nalepa i Krystynie Czekierda, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Kazimierę Nowak i Barbarę Rusztowicz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Gosztyła a prosimy panią Agnieszkę Łach.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot a prosimy panią Zofię Rymarczyk. 

7) Prasa katolicka jest do odebrania.

8) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, z Święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe, za tydzień na potrzeby kurii.

9) Serdeczne podziękowanie naszym parafianom za życzliwość i bezinteresowną pomoc. Wszystkim, którzy pomogli przygotować spotkanie świąteczne dla seniorów w ubiegłą niedzielę: p. Katarzynie Bek i innym osobom.

10) Podsumowanie kolędy: Wszystkich parafian łącznie jest 534 (352 – Komańcza; 124 – Radoszyce; 51 – Dołżyca; 7 – Prełuki). Domów 160; rodzin mieszanych (których członkowie uczęszczają zarówno do kościoła jak i do cerkwi greckokatolickiej lub prawosławnej) – 16. Parafian, którzy większość czasu zamieszkują poza Komańczą – 9. Parafian systematycznie wyjeżdżających za granicę do pracy – 16. Małżeństw niesakramentalnych – 12. Dzieci i młodzieży  do kl. III gimnazjalnej włącznie – 87.  

11) W dniu wczorajszym nasza schola wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. W swojej kategorii zajęliśmy drugie miejsce. Serdeczne podziękowanie należy się siostrom Adrii i Dorotei za przygotowanie; siostrom Bogdanie i Beacie oraz p. Krystynie Rudnickiej za opiekę. 

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia). Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież. Święty Michale Archaniele.