Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017

1) Dzisiaj Święto Świętej Rodziny, ostatni dzień starego roku. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne z prośbą o Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku. Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy możemy zyskać odpust zupełny.

2) Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3) I czwartek miesiąca, Msza św. w Dołżycy o 15:30. Możliwość spowiedzi od 15:00.

4) I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Msza św. w Radoszycach o 15:30. Możliwość spowiedzi od 15:00.

5) W I sobotę nie będzie nabożeństwa I soboty, bo wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, porządek Mszy św. jak w każdą niedziele. podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła.

6) Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z piękną polską tradycją kolędy śpiewamy do 2 lutego, podobnie trzymamy w domach choinki.

7) Intencje modlitewne na styczeń:

– Ewangelizacyjna: aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

– Diecezjalna Różańcowa: o pokój na świecie i zjednoczenie chrześcijan.

8) Msze św. w Komańczy od wtorku do piątku o godz. 17:00.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Barbarze Warchoł i Zofii Zarębskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Katarzynę Nowak  i Annę Szelast. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Wioletcie Włodarek  a prosimy panią Grażynę Guśtak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Warzecha a prosimy panią Marię Podwapińską. 

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Spotkania w tym tygodniu: Schola w piątek o 15:30 w salce na plebanii. Lektorzy i ministranci z Komańczy we wtorek po Mszy św.; z Radoszyc w piątek po Mszy św., z Dołżycy we czwartek po Mszy św.   

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, z Nowego Roku również. Z Objawienia Pańskiego przeznaczona na misje święte, z I niedzieli stycznia na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

13) Serdeczne podziękowanie naszym parafianom za życzliwość i bezinteresowną pomoc.

14) Wizyta kolędowa od 8 stycznia.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia).

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież. Święty Michale Archaniele…