IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

1) Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Pasterka: w Radoszycach i Dołżycy o 22:30, w Komańczy o 24:00. Pamiętajmy również, aby wieczerza Wigilijna miała odpowiedni charakter: wspólna modlitwa, czytanie Biblii, śpiewanie kolęd, należy koniecznie wykluczyć alkohol.

2) Jutro Boże Narodzenie. Porządek Mszy św., jak w niedzielę. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie z pobożnym usposobieniem przez radio lub telewizje błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi.

3) We wtorek Święto św. Szczepana; porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa.

4) Msze św. od środy do soboty będą tylko w Komańczy o godz. 17:00.

5) We środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa wina.

6) We czwartek Święto św. Młodzianków. Podczas Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. Zapraszamy gorąco mniejsze i większe dzieci.

7) W następną niedzielę zakończenie Starego Roku.  Porządek Mszy św.  jak w każdą niedzielę.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Magdalenie Łatacz, Małgorzacie Wróblewskiej, Ewie Ciukaj, Elżbiecie Karolik, Annie Sobolak i Urszuli Łańskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Barbarę Warchoł i Zofię Zarębską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz a prosimy panią Wiolettę Włodarek.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Czesławie Wąsik a prosimy panią Zofię Warzecha.  

9) Prasa katolicka jest do odebrania.

10) Spotkania w tym tygodniu: Schola w piątek o 15:30 w salce na plebanii.  

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, z pasterki na Fundusz Ochrony Życia; z Bożego Narodzenia na potrzeby parafii; ze św. Szczepana będzie odesłana do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu; za tydzień w niedzielę składka na potrzeby parafii.

12) Serdeczne podziękowanie naszym parafianom za życzliwość i bezinteresowną pomoc. Również za dary żywnościowe za piękne dekoracje Bożonarodzeniowe i za ofiarowane choinki.

13) Wizyta kolędowa od 8 stycznia.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony (są artykuły i zdjęcia).

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież. Święty Michale Archaniele…