III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1) Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete. Od dnia dzisiejszego do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św.

2) W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni) – dni modlitwy w intencji rodzin.

3) Msze św. w tym tygodniu będą w kościele w Komańczy w dni powszednie o godz. 7:00, w Radoszycach w piątek o 15:30, w  Dołżycy we  czwartek również o 15:30. Będą to Msze św. roratnie, ku czci NMP.

4) W piątek odwiedziny chorych od 8:00 z Komunią św. (prosimy zgłaszać chorych).

5) W najbliższa sobotę przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę imienin ks. abp. Adama Szala. Pamiętajmy o modlitwie.

6) W następna niedzielę wigilia. Do południa porządek Mszy św. tradycyjny jak w każdą niedzielę. Msze Wigilijne: w Radoszycach i Dołżycy o 22:30, w Komańczy o 24:00. Zachęcamy do zachowania tradycji postu w tym dniu, mimo iż jest to dzień świąteczny. Pamiętajmy również, aby wieczerza Wigilijna była dniem bez alkoholu.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów w Komańczy paniom: Grażynie Ciukaj i Grażynie Macko, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Magdalenę Łatacz, Małgorzatę Wróblewską, Ewę Ciukaj, Elżbietę Karolik, Annę Sobolak i Urszulę Łańską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Krysyna  a prosimy panią Mariolę Derkacz.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janowi Łukaczów a prosimy panią Czesławę Wąsik. Jeśli jakaś osoba nie może wypełnić dyżuru, to prosimy o zgłoszenie wcześniejsze lub o zamianę.

8) Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. informujemy o możliwości w naszym dekanacie:  w poniedziałek w Tarnawie – od 10:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00; we wtorek w Rzepedzi- od 14:00 do 17:00; we środę w Czaszynie – od 14:00 do 17:00.   

9) Prasa katolicka jest do odebrania.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, podobnie za tydzień na potrzeby parafii.

11) Serdecznie dziękujemy parafianom za wsparcie Kościoła na Wschodzie tydzień temu, przy okazji zbiórki do puszki. Zebraliśmy 393 zł.

12) Serdeczne podziękowanie naszym parafianom za pomoc, życzliwość i bezinteresowną pomoc, pani Kazimierze i panu Andrzejowi Stawarczyk, Katarzynie Bek. Również za dary żywnościowe i za choinki.

13) W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (proponowana cena 5 zł). Proponujemy, aby świecę po wieczerzy zanieść na cmentarz, aby wyrazić nasza łączność ze zmarłymi. Również są do nabycia opłatki oraz lampiony na roraty.

14) W naszej archidiecezji trwa od dłuższego czasu adoracja całodzienna w poszczególnych parafiach. Na naszą parafię przypadł dzień 23 grudnia. Porządek adoracji: w Komańczy: po Mszy św. roratniej o 7:00 do 9:00; w Radoszycach od 9:30 do 10:30; w Dołżycy od 11:00 do 11:30. Będzie to również okazja do skorzystanie ze spowiedzi św.

15) WAŻNY KOMUNIKAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA: Posiadacze zwierząt gospodarczych (bydła, owiec, kóz i świń) są zobowiązani do dokonywania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada – co najmniej raz na dwanaście miesiące, jednak nie później niż do dnia 31 grudnia. Ustalone podczas spisu liczby i numery identyfikacyjne zwierząt posiadacze zwierząt przekazują Kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dokonania tego spisu i umieszczają w księgach rejestracji. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest karą grzywny.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą również dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony (są artykuły i zdjęcia).

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież. Święty Michale Archaniele…